NEC Projektory ultra krótkoogniskowe 280-360

projektor utra krotkoogniskowy nec 280 xg bez loga

Opis:

Projektor krótkoogniskowy firmy NEC zapewnia duży komfort pracy dzięki minimalnej odległości od tablicy interaktywnej.

Firma NEC zadbała o solidność wykonania tego projektora utra krótkoogniskowego, tworząc szczelny układ optyczny, co jest podstawowym warunkiem koniecznym użytkowania projektra przez wiele lat z tymi samymi parametrami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna

Optyka

Główne cechy produktu

 tak Duży komfort pracy

 Brak rażenia światłem z projektora osoby prowadzącej zajęcia i niezasłanianie obrazu ciałem na tablicy interaktywnej.
Dzięki zastosowaniu rzutu prostopadłego na ekran, prowadzący nie jest narażony na ciągłe rażenie żarówką z projektora, co przy kilkugodzinnej pracy każdego dnia może być uciążliwe dla nauczyciela.
Ponadto rzut pionowy  sprawia, że prowadzący zajęcia nie zasłania swoim ciałem rzutu światła zarówno sobie jak i słuchaczom.

tak Wysoka jakość kolorów prze świetle oraz podczas pracy z różnymi urządzeniami

 Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii 3 LCD  firmie EPSON udało się uzyskać pełne odzwierciedlenie i nasycenie kolorów nie tylko podczas  pracy z komputerem czy laptopem, ale również DVD czy tunerem telewizji satelitarnej. Projektor posiada automatyczną korekcję kolorów, dzięki czym samo podłączenie sygnału wejściowego wystarczy aby użytkownik cieszył się idealnymi kolorami.

tak  Możliwość pracy na ekranie lub ścianie o różnych kolorach

Projektor posiada funkcję korekcji kolorów w zależności od koloru tła/ekranu.

 tak  Cicha praca

 Projektory krótkoogniskowe zostały  zaprojktorwane z myślą o wilogodzinnej pracy,z związku z czym postawiono na komfort pracy i ograniczono do minimum poziom szumu, który jest mało słyszalny podczas pracy.

 tak  Niski koszt i bezobsługowe  długoterminowe użytkowanie projektora

Poza samym kosztem zakupem projektora , projektory krótkoogniskowe posiadają żarówki o długim czasie użytkowania wynoszącym wg producenta 2000 godzin. Żarówki te mają identyczną  budowie co zwykłe projektory (w tej samej cenie). W naszej firmie 2 projektory Hitachi maja przebieg 1500 i 1100 godzin i nie zauważyliśmy spadku nasycenia kolorów, szacujemy więc że przebieg 2000 godzin jest w rzeczywistości realny.
Łatwy dostęp do żarówki sprawia, że samodzielnie wymienisz żarówkę, a czas tej czynności nie przekroczy 5 minut,  oszczędzając zarazek koszty (unikanie konieczności korzystania z profesjonalnego serwisu).

 tak  Możliwość podłączenia 2 niezależnych źródeł

Projektory krótkoogniskowe posiadają 2 niezależne  wejścia dzięki którym można jednocześnie podłączyć komputer i DVD lub komputer i tuner cyfrowy.  Dzięki temu rozwiązaniu można prezentować  treści kształcenia w zróżnicowanej formie.

 tak  Dodatkowe wyjście VGA

Dodatkowe wyjście VGA umożliwia „skolonowanie”  obrazu  na innej tablicy lub na dodatkowym większym ekranie. Jest to opcja szczególnie przydatna podczas  organizowania profesjonalnych konferencji.

 tak  Automatyczna korekcja obrazu „trapezu”

Podczas wyświetlania obrazu „pod kątem” (tzw. efekt keystone) innym niż 90 stopni powstaje tzw. efekt trapezu. Funkcja keystone umożliwia  korekcję wyglądu obrazu do poprawnego prostokątnego kształtu.

 tak Możliwość  konfiguracji sterowania pracą symultaniczną lub niezależnej z innymi projektorami 

W zależności od potrzeb projektory krótkoogniskowe Hitachi pracują na domyślnej częstotliwości. Powoduje to że będą one uruchamiały się symultanicznie (z jednego pilota, w tym samym czasie)  z innymi projektorami EPSON w tej samej Sali. Jeżeli pragniesz aby projektory te działały niezależnie, można przełączyć pilot  projektora krótkoogniskowego na wyższą częstotliwość pracy. 

 tak Programowalne przyciski „my buton" na pilocie

Dzięki tej funkcji możesz przypisać najczęściej używane funkcje do 2 przycisków pilota.

 tak Bezobsługowość pracy dzięki wydłużonemu okresu czyszczenia  filtra 500 h

Dzięki zaprojektowaniu specjalnego filtra projektory Hitachi posiadają wydłużony czas pracy bezobsługowej  wynoszący 500 godzin, co zapewnia dużą wygodę użytkowania.

 tak Prostota obsługi menu

Menu użytkownika zostało podzielone na menu podstawowe, zaiwerające częto używane funkcje oraz zaawansowane używane sporadycznie. Dzięki temu przymyślanemu rozwiązaniu korzystanie jest szybkie i łatwe względem innych firm.

 tak Dodatkowy - opcjonalny  pilot nauczyciela umożliwiający zarazem sterowanie pracą projektora jak i  prezentacją multimedialną

Rozwiązanie to umożliwia korzystanie na co dzień z 1 pilota obsługującego zarazem projektor jak i prezentację. Wymagane jest dodatkowe połączenie kablem USB A-B „do drukarki” projektora z  komputerem z którego jest wyświetlana prezentacja.

 tak Możliwość zarządzania/monitoringu projektorem poprzez sieć Internetową

Dzięki podłączeniu projektora do sieci Internetowej można tworzyć raporty dla kilku projektorów  aby uprościć zarządzanie tymi projektorami.

 flaga pl  Oprogramowanie w języku polskim